Ozonowanie, Odgrzybianie, Dezynfekcja Kraków, Wieliczka, SkawinaCo to jest ozonowanie i dlaczego warto??


Ozonowanie to doskonała metoda dezynfekcji bez użycia środków chemicznych. W porównaniu do chloru działanie bakteriobójcze ozonu jest 3000 razy szybsze i 50 razy skuteczniejsze. Warto pamiętać, że ozon to nie trucizna, a gwałtowny utleniacz. Nie pozostawia on po sobie toksycznych półproduktów rozpadu, ponieważ ulega biodegradacji do czystego tlenu.

OZONOWANIE NIE POWODUJE REKACJI ALERGICZNYCH.


Ozonowanie, dzięki biobójczym właściwościom idealnie sprawdza się w pomieszczeniach, gdzie wymagana jest sterylność i czystość mikrobiologiczna. Ozon wykazuje szybkie i silne działanie nie tylko na żywe mikroorganizmy, ale również na wirusy oraz grzyby i pleśnie. W przeciwieństwie do środków chemicznych, ozon usuwa także opary substancji organicznych (farby, lakiery, rozpuszczalniki, benzyna).

Ozonowanie pozwala odkazić mieszkanie (dom) z mikroorganizmów oraz pozbyć się wszelkich nieprzyjemnych zapachów. Co ważne, ozon skutecznie usuwa nieprzyjemną woń, a nie ją maskuje.

Bez problemu radzi sobie z:
• dymem papierosowym,
• stęchlizną,
• spalenizną,
• zapachami odzwierzęcymi (np. koci mocz),
• substancjami organicznymi.

Warto pamiętać, że ozon nie usunie np. grzybów ze ścian, ponieważ jego działanie jest powierzchniowe. Oczywiście ozonowanie usunie zapach, czy zniszczy zarodniki grzyba. Jednak w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu, konieczne jest wcześniejsze umycie ścian środkiem grzybobójczym.

Ozonowanie pomieszczeń polecane jest również alergikom.
Zdezynfekowanie mieszkania gwarantuje czyste, świeże oraz wolne od roztoczy, wirusów i bakterii powietrze. Po zakończeniu ozonowania należy odczekać około pół godziny, a następnie przeprowadzić wentylację pomieszczeń (wietrzenie). Jeżeli przez jakiś czas domownicy nie planują przebywać w mieszkaniu, można pozostawić ozon na dłużej. Ulegnie on samorozpadowi w ciągu kliku godzin.

Zalecamy ozonowanie pomieszczeń w celu:
• odgrzybienia,
• usunięcia roztoczy, bakterii,
• pozbycia się wirusów i drobnoustrojów (szczególnie, jeżeli któryś z domowników był chory),
• zwalczenia insektów,
• usunięcia nieprzyjemnych zapachów.

Do miejsc, w których często namnażają się wirusy i bakterie zaliczyć można przedszkola i żłobki. Powietrze w salach, zabawki, wyposażenie są pełne drobnoustrojów i mikroorganizmów, które narażają dzieci na infekcje. Najskuteczniejszym sposobem ich likwidacji ozonowanie. Regularne ozonowanie przedszkola to doskonała metoda na zapewnienie czystego, wolnego od wirusów i bakterii powietrza, a dzięki temu zagwarantowanie wszystkim dzieciom i pracownikom higienicznych warunków edukacji.

Ozon doskonale radzi sobie nie tylko w pomieszczeniach. W ostatnim czasie cieszy się również dużą popularnością w branży motoryzacyjnej. Dzięki ozonowaniu można przeprowadzić dezynfekcję wnętrza samochodu oraz odgrzybić klimatyzację. Komfort podczas jazdy samochodem, w którym spędzamy dziennie nawet kilka godzin, jest niezmiernie ważny. Ozon nie tylko wnika w strukturę materiału, ale również dociera do najmniejszych zakamarków wnętrza samochodu oraz parownika klimatyzacji.

Niezależnie od tego czy mamy do czynienia z zapachem stęchlizny, dymu papierosowego, czy po rozlanym mleku – ozonowanie pomoże z łatwością pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

Polecamy Ozonowanie jako dezynfekcja bez użycia środków chemicznych.

Posiadamy wysokowydajne generatory ozonu dzięki którym możemy zaoferować wykonanie usługi na najwyższym poziomie.