PO CO PRAĆ DYWAN ???


Utrzymanie porządku w mieszkaniu, czy domu to duże wyzwanie dla każdej gospodyni domowej. Zadanie jest tym trudniejsze, że w obecnych czasach panie domu (i nie tylko one) cierpią na chroniczny brak czasu.

Dywan działa jak filtr powietrza, który przyciąga kurz, piasek, pyłki, włoski, bakterie. Im dłuższe włosie w dywanie (np. dywan typu shaggy), tym więcej może być w nim bakterii, roztoczy oraz grzybów.

Nadmierne ilości piasku, kurzu i innych zanieczyszczeń, które kumulują się w dywanie działają jak tarka i trwale uszkadzają włókna dywanu powodując przedwczesne jego zużycie.

PRANIE RĘCZNE dywanu to nic innego jak wcieranie brudu do środka. Pocieranie szczotką lub gąbką o włókno dywanu w najlepszym wypadku spowoduje "schowanie" brudu do środka, który prędzej czy później i tak znajdzie się na górze.

Najlepszą opcją wyprania dywanu jest skorzystanie z usług naszej automatycznej pralni, która oferuje specjalistyczne usługi. Nasz zakład odbierze dywan od Klienta, wytrzepie go, odkurzy, wypierze, wysuszy i odwiezie.

W celu utrzymania czystego i higienicznego dywanu konieczne jest jego regularne pranie.