Aktualne promocje firmy Rafus


Pranie tapicerki meblowej Kraków
W trakcie eksploatacji tapicerki meblowej, tkanina zaczyna stopniowo gromadzić brud i po dłuższym czasie wygląd naszych mebli zaczyna razić. Aby temu zapobiec należy wszystkie meble tapicerowane regularnie czyścic.

W naszej pracy stosujemy technologię opartą na praniu ekstrakcyjnym. Metoda ta polega na natrysku detergentu na czyszczoną powierzchnię, a następnie odessanie go wraz z brudem. Można taką metodą czyścić wykładziny, dywany, tapicerki, materace a nawet innego rodzaju dekoracyjne materiały tekstylne.

Opis technologii czyszczenia tapicerki meblowej:


Wstępne odkurzanie

Dokładnie odkurzamy powierzchnie czyszczone mocnym odkurzaczem, dzięki temu pozbywamy się zabrudzeń powierzchniowych.

Próba materiału i dobór środków czyszczących

Następnie przystępujemy do rozpoznania rodzaju włókna i sprawdzenia jego stabilności, na tym etapie dobierana jest odpowiednia technika pracy, sprzęt oraz rodzaje środków czyszczących.

Nanoszenie środka (pre-spray)

Kolejnym krokiem jest naniesienie odpowiedniego do stopnia zabrudzenia i rodzaju włókna preparatu czyszczącego (prespray). Preparat ten powoduje rozpuszczenie brudu zgromadzonego w czyszczonej powierzchni. Detergent ten jest nie toksyczny i w 100% biodegradalny.

Wcieranie Presprayu

Po odczekaniu ok. 15 minut prespray jest wcierany w głąb materiału przy użyciu ręcznej szczotki o odpowiedniej twardości w zależności od rodzaju czyszczonej powierzchni.

Kilkukrotne Pranie

Kolejny krok to płukanie odkurzaczem ekstrakcyjnym, dzięki któremu brud i wszelkie pozostałe zanieczyszczenia są usuwane z powierzchni czyszczonej.

Odplamianie

Na uciążliwe plamy stosujemy dedykowane odplamiacze, które działają bezpośrednio na plamę. Jesteśmy w stanie pozbyć się plam po smarach, tłuszczach, napojach ( soki owocowe, kawa, wino itp.), gumy do żucia, plam po pisakach itp.

Kontrola jakości

Poprawienie niedopranych miejsc, zaczesanie materiału itp.

Czas schnięcia tapicerki wynosi od 8 do 24 godzin w zależności od zabrudzeń oraz rodzaju czyszczonego materiału.
© 2019 rafus.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.